LAPBOOKOWE WARIACJE, ZAMIŁOWANIA….

Uczniowie z klas 4,5 i 6 -tych mieli okazję do prezentowania LAPBOOKÓW, zwłaszcza w kontekście szerokiej gamy tematów powiązanych z obchodami „DNIA GAPIENIA SIĘ W NIEBO”. Stąd zagadnienia, które poruszali uczniowie dotyczą na przykład – kosmosu, podróży w kosmos, pojazdów kosmicznych, samolotów, spadochronów, składników pogody,  chmur i innych zjawisk atmosferycznych, ptaków obserwowanych na tle nieba. Ale to nie wszystko. Wiele dzieci poruszało również kwestie HOBBY. Zatem w tych pracach widzimy różnorodne zainteresowania naszych uczniów –  sport, kulinaria, florystyka, zoologia, matematyka, historia i inne.

Co to jest lapbook? Do czego służy?

To sposób kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat – większa kartka z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści. Ma tę przewagę, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do poszukiwania ciekawostek, a także do ich gromadzenia.

Oczywiście im więcej opcji zawiera dany lapbook tym ciekawiej, im więcej zmysłów angażuje i im więcej opcji obsługi daje, tym jest bardziej interesująco. Często stanowi niezastąpioną pomoc dydaktyczną – może pomagać w nauce, służy także do zabawy dla kreatywnych dzieci.

Zapraszam do obejrzenia galerii- oczywiście przy tak ogromnej ilości prac nie jesteśmy w stanie zaprezentować wszystkich.

Beata Nowak