WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO CHLEBOWEJ CHATY W DNIU 23 CZERWCA
... czytaj dalej
Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej do Chlebowej Chaty. Podczas zajęć „Od ziarenka do bochenka” dzieci poznały drogę, jaką przebywa ziarno, zanim powstanie z niego pachnący chleb. Uczniowie mieli okazję zobaczyć tradycyjne narzędzia wykorzystywane dawniej w gospodarstwie oraz porównać je ze współczesnymi maszynami rolniczymi.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia poświęcone pszczołom. Dzieci dowiedziały się, jak ważną ... czytaj dalej
PODSUMOWANIE KONKURSU „MOJE POZYTYWNE HOBBY”
W maju podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas 1–3 oraz kilku uczniów z klas starszych przygotowywali prace plastyczne na konkurs „Moje pozytywne hobby”, organizowany przez Stowarzyszenie Pozytywni. Celem konkursu było zachęcenie najmłodszych do zaprezentowania swoich pasji, zainteresowań oraz ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu.
Zadaniem uczestników było wykonanie rysunku kredkami przedstawiającego ich hobby. Powstałe prace były niezwykle pomysłowe i kolorowe. ... czytaj dalej
SZKOLNA OLIMPIADA PODWÓRKOWA
... czytaj dalej
16 czerwca w naszej szkole odbyła się Szkolna Olimpiada Gier Podwórkowych.
Organizatorem była klasa 6c, która przygotowała i sędziowała na wszystkich stanowiskach. W duchu zdrowej rywalizacji i wspólnej zabawy uczniowie klas 4-6 poznawali gry podwórkowe z dawnych lat.
Konkurencjami były: gra w klasy, gumę, kapsle czy przeciąganie liny. Olimpiada była nie tylko okazją do sprawdzenia swoich sił ale też do integracji społeczności szkolnej. Na koniec wszyscy otrzymali ... czytaj dalej
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU – UTRWALAMY NA FOTOGRAFII NAJPIĘKNIEJSZE ZAKĄTKI POLANKI WIELKIEJ
Wszystkie dostarczone fotografie były zachwycające i jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Po burzliwych obradach, wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce – Natalia Wądrzyk
II miejsce – Jacob Filas
III miejsce Igor Nikliborc
IV miejsce -Filip Czopek
Wyróżnienia – Roksana Raj i Larysa Gąsiorek
Gratulujemy! Beata Nowak
UPODOBANIA MŁODZIEŻY A TRUDNA LITERATURA INNOWACJA PEDAGOGICZNA ,,HALO! TU LITERATURA! PODCASTY Z BOHATERAMI LEKTUR”
Uczniowie klasy 7a w ramach lekcji języka polskiego oraz działacze kółka dziennikarskiego zrealizowali innowacyjny projekt edukacyjny: „Halo! Tu literatura! Podcasty z bohaterami lektur”.
Celem innowacji było zwiększenie zaangażowania nastolatków w lekcje polonistyczne.Głębokie zrozumienie obowiązkowych tekstów literackich.Kreatywne podejście do podstawy programowej.Rozwijanie kluczowych kompetencji cyfrowych oraz społecznych.
Współczesna szkoła musi dynamicznie dostosowywać ... czytaj dalej
MIĘDZYNARODOWA AKCJA ,,CZYTANIE NA POLANIE” EDYCJA 2026 #czytanienapolanie2026
Uczniowie naszej szkoły w czerwcu wzięli udział w Międzynarodowej akcji „Czytanie na Polanie” edycja 2026. Udział w wydarzeniu bierze ponad 3000 placówek – szkół, bibliotek i innych miejsc promujących czytelnictwo w Polsce i za granicą.
Pogoda sprzyjała poszerzaniu wiedzy z zakresu polskiej poezji i poznawaniu sylwetek polskich poetów. Był to dobry czas, by z klasą siódmą i ósmą podsumować twórczość literatów, którą dotychczas od czasu do czasu poczytywali w ... czytaj dalej
PODSUMOWANIE KONKURSU EKOLOGICZNEGO
10 czerwca w Oświęcimskim Centrum Kultury podsumowano 21 edycję konkursu ekologicznego „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”, którego organizatorem co roku jest Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu.
W uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt przedszkoli i szkół podstawowych z terenu powiatu oświęcimskiego. W tym roku łącznie udało się zebrać blisko 8 ton zużytych baterii a we wszystkich edycjach niecałe 96 ton.
Patronat nad ... czytaj dalej
NASZA SZKOŁA DOŁĄCZA DO OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA”
Nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję „Tydzień dla bezpieczeństwa”, organizowaną z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne, zdrowie oraz ochronę danych. Celem przedsięwzięcia jest przypomnienie dzieciom, młodzieży i dorosłym o zasadach bezpiecznego wypoczynku przed zbliżającymi się wakacjami.
W ramach akcji zwrócimy szczególną uwagę na:
„UCZNIOWIE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM” – AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
11 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował wyjątkową akcję pod hasłem „Uczniowie czytają przedszkolakom”. Jej celem było promowanie czytelnictwa oraz integracja starszych i młodszych uczniów naszej placówki.
Tego dnia do każdej grupy przedszkolnej udał się przedstawiciel starszych klas szkoły podstawowej, aby przeczytać dzieciom wybrane bajki i opowiadania. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych historii, aktywnie uczestniczyły w rozmowach ... czytaj dalej









































































































