EKO FESTYN

EKO FESTYN

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 5  października na terenie Parku Rekreacyjnego w Polance Wielkiej odbył się Eko festyn dla uczniów Szkoły Podstawowej i ich rodzin ph: „Młodzi ekolodzy – nadzieją na czystość Ziemi”. Biletem wstępu były paczki z surowcami wtórnymi –  makulaturą, butelkami typu PET lub puszkami aluminiowymi.

            Festyn rozpoczęła  dyrektor Sylwia Kawczak, która przywitała przybyłych gości, a następnie zaprosiła na scenę przedstawicielkę z fundacji  ekologicznej „ARKA” celem przybliżenia ich działalności. W dalszej części  rozpoczęły się występy artystyczne w wykonaniu naszych uczniów, a przygotowane pod kierunkiem nauczycieli. Były to – pokaz mody ekologicznej wykonanej z surowców wtórnych, montaże muzyczno – taneczne klas I,II oraz Koła Muzycznego, Wielką atrakcją był pokaz akcji ratunkowej i udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez OSP z Polanki Wielkiej. Ponadto goście mogli obejrzeć inscenizację zaprezentowaną przez uczniów klas szóstych – „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”. W międzyczasie dzieci miały okazję uczestniczyć w ekologicznych zabawach, które zaproponowała fundacja „Arka”, malowaniu ekologicznych tatuaży. Wszyscy obecni goście mogli degustować słodkich wypieków, potraw i przetworów z regionalnego stołu ph: „Dary Ziemi”. Duża część pikniku rodzinnego poświęcona była tematyce bezpieczeństwa. W tym celu funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Oświęcimiu przeprowadził prelekcję w ramach realizacji ogólnopolskiego programu „Odblaskowa Szkoła”.

            Festyn okazał się wielkim sukcesem, dlatego pragniemy podziękować wszystkim gościom, rodzicom i uczestnikom, a w  szczególności osobom, które przyczyniły się do organizacji imprezy.

                                                                                Beata Nowak