WARSZTATY „RECYKLING, CZYLI ZE STAREGO NOWE”…

WARSZTATY  „RECYKLING,  CZYLI  ZE STAREGO  NOWE”...

20 listopada 2014 r. na zajęciach warsztatowych naszego koła gościła przedstawicielka Fundacji Ekologicznej „ Silesia” z Katowic oraz pan Czesław Opyd radny naszej gminy, który współpracuje z naszą szkołą  na płaszczyźnie  ekologicznej. Celem warsztatów było wytworzenie trwałych nawyków i zachowań w duchu ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu. Zajęcia „Recykling, czyli ze starego nowe” uwzględniały również wykorzystanie techniki artystycznej zwanej „decoupage”,  która polegała na zdobieniu słoików, puszek ,dając im nowe życie i przeznaczenie. Wystawę prac  można oglądać na korytarzu szkolnym. Na takich zajęciach uczniowie uczą się poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo.