ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. My również w naszej szkole chcieliśmy przypomnieć, jak ważne jest szanowanie planety, dzięki której istnieją nasze pokolenia. Z tej okazji przygotowaliśmy  szkolną sesję ekologiczną ph. „Aby Ziemia była piękna”, której tematyka dotyczyła  szeroko pojętych oddziaływań środowiska i człowieka z uwzględnieniem problematyki lokalnej.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w debacie udział wziął Wójt Gminy Polanka Wielka – Grzegorz Gałgan.

Ponadto mieliśmy okazję gościć pana przewodniczącego Rady Gminy – Daniela Gałgana, panią dyrektor przedszkola  – Barbarę Tolarczyk, pana Józefa Kukułę – przedstawiciela Koła Łowieckiego Czajka, pana Czesława Opyda – autora artykułów poświęconych tematyce ekologicznej w piśmie „Polanin”.

Rangę całej uroczystości podniósł montaż muzyczno – taneczny w wykonaniu uczniów klasy trzeciej oraz uczennicy  – Karoliny Szabla.

Na koniec uroczystości nasi goście dokonali oceny prac w konkursie fotograficznym „Najpiękniejsze miejsca w naszej miejscowości”.  Zgodnie z tradycją naszej placówki, posadzono drzewko w pobliżu szkoły.

Podsumowaniem tego dnia był udział uczniów w akcji „Sprzątania Świata”, dlatego każda klasa udała się na przydzielony teren w celu usunięcia pozostawionych w tych miejscach śmieci.

Mamy nadzieję, że wszystkie działania podejmowane na terenie naszej szkoły wpływają na kształtowanie pozytywnych postaw dzieci wobec środowiska.

Organizatorzy: Beata Nowak, Danuta Wandor.