WIECZÓR FILMOWY

WIECZÓR FILMOWY
Słyszy się często , że szkoła jest nudna, nic się nie dzieje, trzeba się tylko uczyć i nic poza tym. Z tym stwierdzeniem nie zgodzą się chyba uczniowie naszej szkoły. Otóż po raz drugi w historii szkoły zorganizowany został WIECZÓR FILMOWY adresowany dla uczniów klas IV-VI.Organizatorzy imprezy  postanowili  stworzyć okazję do efektywnego spędzenia wolnego czasu, dając dzieciom  szansę na wspólną integrację, pokazania, że warto jest wyjść z domu i spędzić miło czas w gronie rówieśników, a nie przed ekranem komputera. Wieczór filmowy cieszył się dużym zainteresowaniem , a wzięło w nim udział blisko 80 uczniów.
Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Seans rozpoczęliśmy tuż po godzinie 17.00  filmem pt. „Czarownica” .  Jest to amerykańska dramatyczna baśń przygodowa z 2014 w reżyserii Roberta Stromberga z Angeliną Jolie w roli głównej.Czarownica była kiedyś piękną i dobrą dziewczyną.Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła ojczyzny.Jednak zdrada, której doświadczyła zmieniła jeje serce w kamień……. Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę-nowonarodzona córkę następcy tronu wrogiego królestwa.Drugi film pt.” Wielka szóstka”  to disneyowska produkcja w której miesza się wszystko to, co najlepsze w filmach animowanych i przy okazji zahacza o świat komiksów. Jednym z bohaterów jest młody geniusz Hiro Hamada , 14 letni chłopak twórca robotów, który zamiast spędzać czas na najlepszych uczelniach, woli zarabiać pieniądze na walkach robotów. Dopiero jego brat uświadamia mu, że marnuje swój czas i geniusz zamiast spożytkować go w dużo bardziej wartościowy sposób. Film ten ma wiele przesłań a jednym z nich jest pochwała dążenia do celu i wykorzystywania swoich zdolności w jak najlepszy sposób. W trakcie wieczoru czekały na uczestników dodatkowe atrakcje. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali kącik wróżb andrzejkowych. Tutaj każdy uczestnik mógł dowiedzieć się co go czeka w najbliższej przyszłości. Ponadto wszyscy rozgrzewali sie również przy dźwiękach fantastycznej muzyki, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.
Żeby seans nie był przerywany burczeniem w brzuchach, głód zaspokoiliśmy pyszną pizzą. Mamy nadzieje, że jeszcze nie raz uda się nam tak przyjemnie spędzić piątkowy wieczór.
                                                                   pani Agnieszka Mitera i pani Karolina Krawczyk