DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

Tuż przed feriami, 13 stycznia, w progi naszej szkoły zawitali szczególni goście – Babcie i Dziadkowie, dla których dzieci z klas młodszych pod opieką wychowawczyń przygotowały bogaty repertuar. Okazją do tego spotkania były zbliżające się Dni Babci i Dziadka.

Tanecznym krokiem „Poloneza” uroczystość rozpoczęły wnuczęta z klas pierwszych, które zaśpiewały również piosenkę pt. „Kwiatki dla Babci”. Następnie licznie przybyli goście zobaczyć mogli przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez uczniów klas trzecich pod opieką wychowawczyń. Nie zabrakło w nim odważnej gry aktorskiej, tańca ani kolędowania. Swoje umiejętności choreograficzne zaprezentowały również dzieci z klas pierwszych, które z pomocą swoich wychowawczyń przygotowały trzy dynamiczne układy taneczne. Z kolei klasy drugie przedstawiły znany teleturniej „Familiada” w wersji szkolnej. Jego uczestnicy wykazali się wiedzą, sprawnością fizyczną oraz dużą dozą poczucia humoru. Na pewno wzruszyli też wszystkich Dziadków dedykowaną im piosenką.

Wszystkie dzieci w tym dniu chciały serdecznie podziękować swoim Babciom i Dziadkom za miłość, którą od nich otrzymują, wsparcie i opiekę. Składały również serdeczne życzenia, by: „Od Bałtyku aż do stóp Tatr Babcie i Dziadkowie żyli im 100 lat!” Panie wychowawczynie przyłączają się do tych życzeń.

A. Bernaś