„ŻYWA LEKCJA MUZYKI”

"ŻYWA LEKCJA MUZYKI"

14 marca gościliśmy w naszej szkole zespół muzyczny AVOCADO, który już po raz kolejny przygotował dla naszych uczniów żywą lekcję muzyki, tym razem pod hasłem HISTORIA POLSKIEJ PIEŚNI. Autorzy programu zwrócili uwagę na tradycję polskiej muzyki wokalnej od jej zarania do czasów współczesnych. Pokazali młodym słuchaczom, że tak naprawdę to nie ma barier pomiędzy muzyką klasyczną a rozrywkową. Tym razem widzowie znaleźli się w czasach bitwy pod Grunwaldem, odbyli lekcję śpiewu pod okiem mistrza Mikołaja Gomółki, a także przeżyli chwile grozy z bohaterami moniuszkowskiego thrillera czyli opery „Straszny dwór”. Nad wszystkim zaś królowały duchy, które pojawiały się w trakcie programu.  Dowiedzieliśmy się również, że folklor może być natchnieniem do tworzenia muzyki. Całe przedstawienie miało charakter teatralno-muzyczny a wiadomości przekazano nam w sposób niezwykle humorystyczny. Na sam koniec spróbowaliśmy też wspólnego śpiewania , czego efekty można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

p. Agnieszka Mitera