MIĘDZYGMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS IV – VI – ETAP SZKOLNY

21 kwietnia w naszej szkole odbył się szkolny etap Międzygminnego Konkursu Ortograficznego dla klas IV – VI.

Wzięło w nim udział po  trzech uczniów z każdej klasy , którzy zostali wyłonieni w wyniku eliminacji klasowych i uzyskali kwalifikację do etapu szkolnego.

Celem konkursu było propagowanie dbałości o czystość i piękno języka polskiego, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, wyłonienie uczniów o wysokich umiejętnościach w zakresie stosowania zasad ortograficznych .

Spośród piętnastu uczestników Trójka Najlepszych Uczniów będzie reprezentować naszą szkołę PODCZAS MIĘDZYGMINNEGO  KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO MISTRZ ORTOGRAFII DLA KLAS IV – VI POD PATRONATEM WÓJTA GMINY OSIEK . 19.05.2017 roku do  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Głębowicach pojedzie Martyna Handzlik z klasy VIb , Zuzanna Płonka z klasy VIa oraz Julia Huczek z klasy VIb . Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia podczas eliminacji międzyszkolnych ! Sylwia Kawczak