KONKURS PRZYRODNICZY

KONKURS PRZYRODNICZY
8 maja trzyosobowa drużyna w składzie – Weronika Bies i Natalia Nalepka z kl. Vb oraz Justyna Piotrowska z klasy VI –  reprezentowała naszą szkołę w międzygminnym konkursie przyrodniczo – ekologicznym pod patronatem Wójta Gminy Osiek.
W tym roku turniej wiedzy o Polsce ph: „Kocham Cię Polsko” zorganizowany przez panią mgr Lidię Mołdawską odbył się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Głębowicach. Wzięły w nim udział konkurencyjne drużyny ze szkół: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Głębowicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Osieku, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Osieku oraz ze Szkoły Podstawowej nr1 w Polance Wielkiej. Tematyka konkursu dotyczyła m.in. treści na temat krajobrazów Polski, krain geograficznych, obszarów leśnych, wód powierzchniowych, atrakcji turystycznych, parków narodowych oraz znajomości roślin i zwierząt. Konkurs połączył przyjemne z pożytecznym, dostarczył dobrej zabawy i sporo radości.
W końcowym efekcie nasza drużyna zdobyła I miejsce !!!
                                                                Opiekun konkursu: Beata Nowak