TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W ostatnim tygodniu lutego w naszej szkole odbył się tydzień języka angielskiego.

Podczas tego tygodnia nasze szkolne korytarze zamieniły się w prawdziwe wyspy brytyjskie, a to wszystko dzięki pracom wykonanym przez uczniów prezentującym ciekawe miejsca w Wielkiej Brytanii.

Uczniowie otrzymywali też ulotki informacyjne, dzięki którym mogli dowiedzieć się ciekawych rzeczy o Anglii, Walii, Szkocji czy Irlandii Północnej.

Ponadto, z pomocą rodziców niektórzy z nich wykonali przepiękne dekoracje prezentujące symbole Wielkiej Brytanii.

Uczniowieklas I-VI brali też udział w wielu konkursach dzięki którym mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat krajów wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa, a były to między innymi;

-szkolne dyktando w języku angielskim

-pocztówka z Wielkiej Brytanii

-Quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii

-konkurs klasowy na gazetkę pod hasłem „Wielka Brytania w pigułce”

Na podsumowanie wszystkich działań uczniowie klas VI i V pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego przygotowali uroczystość szkolną. Była to żywa lekcja dla wszystkich uczniów, ponieważ zaprezentowane zostały najciekawsze fakty dotyczące Zjednoczonego Królestwa, były też krótkie żarty o Szkotach, oraz wspólne śpiewanie piosenek w języku angielskim. Uczciliśmy również dzień naleśnika, który jest jedną z tradycji brytyjskich. To była świetna zabawa, gdyż zadaniem uczestników jest bieg wraz z podrzucaniem naleśnika i złapane go ponownie na patelnie, oczywiście bez upuszczenia na podłogę. W tej zabawie wzięli udział nie tylko uczniowie ale tez nauczyciele.Z krótką wizytą wpadł do nas zespół the BEATLES, który wykonał kultowa piosenkę „Twist and shout”. Ponadto odwiedził nas też Sherlock Holmes we własnej osobie, astronom z obserwatorium astronomicznego w Greenwich i dzielny zbójnik z lasów Sherwood, Robin Hood. Jednak największą sencację wzbudził przyjazd całej rodziny królewskiej z królową Elżbietą II na czele. Ostanim etapem naszego tygodnia języka angielskiego bedzie fotobudka, gdzie uczniowie będą mogli przez chwilę zamienić się w wybranego członka rodziny królewskiej oraz wieczór języka angielskiego, który zorganizowany zostanie zorganizowany w marcu.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tygodnia języka angielskiego oraz szkolnej uroczystości.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z naszej uroczystości.

pani Agnieszka Mitera, pani Marzena Wróbel