14 MAJA OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć Wójta Polanki Wielkiej – p.Grzegorza Gałgana, przewodniczącego Rady Gminy –p.Daniela Gałgana, przewodniczącego Komisji ds. Oświaty i Kultury – p. Przemysława Kościelnika, dyrektora GCK – p. Krzysztofa Ziaja, przedstawiciela Koła Łowieckiego „Czajka” – p. Zbigniewa Zybka, Dyrektora GOPS – p.Ewę Ortman, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – p.Tomasza Borowieckiego, zastępcę Dyrektora Zespołu Szkolno–Przedszkolnego -p. Iwonę Figurę i p.Danutę Wandor, a także naszych najmłodszych gości – przedszkolaków wraz z opiekunami i uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami.
W pierwszej części naszego spotkania zaprosiliśmy wszystkich do obejrzenia inscenizacji przygotowanej przez uczniów z Klubu Młodego Ekologa. pt „Jaś i Małgosia w wersji ekologicznej”. Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego dla klas IV-VI na makietę ph.: „OZE – energia przyszłości w naszej miejscowości”. Prace oceniło jury składające się z zaproszonych gości. Ponadto wręczono uczniom szereg nagród za udział w konkursach – na przykład na pracę plastyczną ph.: „Zwierzęta i ich środowisko życia”, na wystrój klasy – „Zielona klasa”, zbiórkę makulatury i baterii. Warto zaznaczyć, że niektórzy nasi uczniowie osiągają rekordowe wyniki w zbiórkach wyżej wymienionych odpadów. Nagrodzono również naszą drużynę, która zdobyła I miejsce w międzygminnym konkursie przyrodniczym. Z ogromną radością podziękowaliśmy przedstawicielowi Koła Łowieckiego „Czajka” za przekazanie nam kolejnego krzewu. Stało się to już coroczną tradycją naszej współpracy. Po części artystycznej uczniowie z klas IV – VI wzięli udział w konkursie ekologiczno – matematycznym.
Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe nie uczestniczyliśmy w „Zielonym korowodzie” ani też nie przeprowadziliśmy akcji „Sprzątania terenów”. Jednak każda klasa ma przydzielony swój teren, który będzie zobowiązana uprzątnąć. Pamiętajmy o zasadzie– Sami możemy się przyczyniać, by najbliższe otoczenie było piękniejsze.

Opiekun KME: Beata Nowak