IX RODZINNY RAJD ROWEROWY

IX RODZINNY RAJD ROWEROWY w POLANCE WIELKIEJ
8 czerwca 2019 roku odbył się IX RODZINNY RAJD ROWEROWY, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1w Polance Wielkiej oraz Rada Rodziców.
W imprezie wzięło udział 364 uczestników. W tym roku szczególnie dużą popularnością rajd cieszył się wśród młodszych mieszkańców naszej miejscowości.
Rajd rozpoczął dyrektor szkoły pan Tomasz Borowiecki, witając wszystkich bardzo serdecznie i przypominając program dnia. Orszak rowerowy wyruszył trasą, która wynosiła 27 kilometrów i przebiegała przez Polankę Wielką, Grojec, Zaborze oraz Porębę Wielką. Po 11 kilometrach trasy na wszystkich uczestników czekał odpoczynek w zacienionym, zielonym ogrodzie przy Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu. Tutaj Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek. Koniec rajdu miał miejsce w Parku Rekreacyjnym w Polance Wielkiej, gdzie dla wszystkich uczestników została przygotowana smaczna grochówka przez strażaków z Polanki Wielkiej. Podczas rodzinnej biesiady Wójt Gminy Polanka Wielka pan Grzegorz Gałgan uhonorował upominkami najmłodszych i najstarszych uczestników rajdu. Wśród pozostałych rajdowiczów wylosowano atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz zaprzyjaźnionych Sponsorów.
Nad bezpieczeństwem imprezy czuwała Policja, Ochotnicza Straż Pożarna w Polance Wielkiej oraz Maltańska Służba Medyczna z Oświęcimia.
Taka forma aktywności to doskonały sposób na aktywny wypoczynek. Impreza ta cieszy się popularnością wśród mieszkańców Polanki Wielkiej i na stałe zapisała się w kalendarzu uroczystości szkolnych. Integruje swym zasięgiem całe rodziny stwarzając możliwość do wolnego od używek spędzania czasu wolnego.
Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia imprezy bardzo dziękujemy.

Katarzyna Filip, Sylwia Kawczak