DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASACH 1-3

Rokrocznie, 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Jego historia rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych w 1902 r. Wówczas w prasie ukazał się komiks, a jego głównym bohaterem był niedźwiadek, którego na polowaniu w lesie spotkał ówczesny prezydent  Teodor Roosvelt. Tymże wydarzeniem zainspirował się amerykański producent zabawek i stworzył maskotkę przypominającą niedźwiedzia, nazywając ją od imienia prezydenta – Teddy bear.

Od tamtej pory pluszowe misie stały się przyjaciółmi wszystkich dzieci, bohaterami książek oraz bajek telewizyjnych. Bywają pocieszeniem dla dziecka, dodają otuchy w trudnych chwilach, dają poczucie bezpieczeństwa i ciepła, gdy nadchodzi zmrok.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły chcący docenić swoich pluszowych przyjaciół, zaprosili ich na swoje zajęciach lekcyjne. Dzieci wykonywały prace plastyczne przedstawiające misie oraz tańczyły ze swoimi maskotkami. Podczas projekcji krótkiej bajki poznały misia Uszatka, brały także udział w grupowej zabawie w poszukiwania swojego małego przyjaciela w klasie. Poznały historię pluszowego misia oraz zdobyły wiadomości jak i gdzie się je wykonuje.