MALI BADACZE PRZYRODY W NASZEJ SZKOLE

Zdaniem Marii Dmochowskiej „w skomplikowanym świecie otaczającym dziecko przyroda stanowi najłatwiej dostępne i niewyczerpane źródło przeżyć, wiedzy i działania”. Dzięki temu przyroda służy, bardziej bezpośrednio niż każda inna dziedzina życia rozwojowi dziecka. Edukacja przyrodnicza w wieku przedszkolnym zwrócona jest ku dziecku – umożliwia mu rozwój w „dialogu ze światem”.

Idąc tym tropem postanowiliśmy w ramach zajęć koła biologiczno-ekologicznego zaprosić młodsze koleżanki i kolegów na zajęcia przyrodnicze do szkoły wraz z Panią Iwoną Luranc.

Uczennice z klasy 7 starały się zaspokoić potrzeby swoich młodszych koleżanek i kolegów podczas zajęć przyrodniczych, BO DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM SĄ BARDZO WYMAGAJĄCY

Dziewczęta odpowiedzialnie przygotowały się do prowadzenia zajęć wcielając się w rolę pedagogów. Choć, jak same przyznały, nie jest to rzeczą łatwą. Nasi „przedszkolni uczniowie” mogli czerpać radość z pracy z mikroskopem czy lupą przy obserwacji różnych preparatów, naturalnych okazów czy zatopionych w masie plastycznej i wielu innych modeli. Wykonywali pod okiem starszych koleżanek proste eksperymenty. Grali w przyrodnicze gry dydaktyczne poznając zwierzęta z różnych kontynentów, układali szkielet człowieka – okazuje się, że nie taki straszny)))

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, czego dowodem jest galeria zdjęć. Cieszymy się, że mogliśmy gościć w szkole grupy przedszkolaków a Oni sami również mile będą wspominać tę wizytę.

Opiekun: Beata Nowak