XII MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKICH SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH IGRZYSK MŁODZIEŻY CHŁOPCÓW

We wtorkowe popołudnie udaliśmy się na zawody szczebla ogólnopolskiego w sztafetowych biegach przełajowych do Tomaszowa Lubelskiego. Po przyjeździe i zgłoszeniu się do biura zawodów udaliśmy się na nocleg do pobliskiego Krasnobrodu.

W środę rano stawiamy się na miejscu zawodów przy I LO w Tomaszowie Lubelskim. Przywitała nas dobra pogoda oraz atmosfera sportowego święta. Mnóstwo ekip z całej Polski z uśmiechami na twarzach przystąpiło do rozgrzewki. Trasa zaskakuje nas swoją różnorodnością. Po wbiegnięciu ze skweru trasa prowadzi do lasu gdzie czeka uczestników biegu podłoże piaskowe z mocnym podbiegiem w górę. Z terenu zalesionego ścieżka wiedzie na otwartą przestrzeń i „ślimaki” po boisku szkolnym.

Przychodzi czas naszego finału. 17 ekip z całej Polski stawia się na starcie. Rywalizujemy ze szkołami, które zwyciężyły w swoich zawodach wojewódzkich . Stajemy w szranki z drużynami z Warszawy, Białegostoku, Aleksandrowa Łódzkiego, Wrocławia, Chojnic, Zabrza. Większość szkół reprezentujących województwa to placówki z klasami sportowymi także o profilu lekkoatletycznym.

Nasi chłopcy dają z siebie wszystko. Każdy biegnie w miarę swoich możliwości i walczy ile sił o jak najlepszą lokatę. Kończymy rywalizację na XII miejscu, jesteśmy XII najlepszą, szkolną, sztafetą przełajową w Polsce.

Dziękuję p. Tomaszowi Drabczykowi, Naczelnikowi OSP w Polance Wielkiej za transport i pomoc na miejscu.

Szczepan Biernatek