OGNISKO Z KOŁEM ŁOWIECKIM „CZAJKA”

8 listopada – to był naprawdę piękny dzień, nie tylko ze względu na ładną pogodę. W tym dniu uczniowie z Koła Ekologiczno – biologicznego pod opieką P. Beaty Nowak i P. Adrianny Kolasa mieli okazję uczestniczyć w ognisku zorganizowanym przez przedstawicieli Koła Łowieckiego CZAJKA – P. Zbigniewa Zybka, Marcina Mokwę i Łukasza Czachowskiego. Na miejscu czekało na Nich sporo atrakcji, dzięki czemu nie mieli czasu na nudę. Po dotarciu na miejsce dzieci zbierały chrust niezbędny do rozpalenia ogniska. Potem rozpoczęło się pieczenie kiełbasek i ich konsumpcja. Nie brakowało tez słodkich poczęstunków i napoi. Niespodziewanie Pan Zbigniew Zybek uatrakcyjnił to spotkanie grą na akordeonie. W rytm muzyki grupa zaczęła się bawić wokół paleniska, tańczyć. Uczniowie mogli spacerować po okolicy i delektować się urokami jesiennego lasu.

Cenną częścią tego spotkania był wywiad przeprowadzony przez uczniów z myśliwymi. Uczniowie zadawali szereg pytań, m.in. o patrona myśliwych, gospodarkę łowiecką, polowania w naszym regionie i jak zostać myśliwym. Wszyscy słuchali uważnie wypowiedzi Pana Marcina Mokwy, by wzbogacić swoją wiedzę na temat działania kół łowieckich.

Podsumowując – Panowie wspaniale wykonali swoje zadanie w kwestii organizacji naszego wspólnego spotkania. Było ognisko, możliwość spędzenia czasu w lesie, poczęstunek oraz ciekawa prelekcja.

Uczniowie, w ramach wdzięczności, wręczyli podziękowanie.


Zapraszamy do galerii ?