„NASZA PASJA JEST NASZĄ SIŁĄ” – SPOTKANIE UCZNIÓW ZE ZWYCZAJNYM – NIEZWYCZAJNYM CZŁOWIEKIEM

Dnia 29 i 30 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, które obchodzimy 3 grudnia zorganizowane zostało w szkole, w klasach I – III i IV – VIII niezwykłe spotkanie pod hasłem „Nasza pasja jest naszą siłą”. Spotkanie niezwykłe, bo poświęcone zwyczajnym – niezwyczajnym osobom, osobom niepełnosprawnym, które mają w życiu swoją pasję, pasję czyli to coś, kiedy to robimy, to czujemy, że żyjemy pełnią życia, to wielkie zamiłowanie do robienia czegoś, co przynosi nam radość, energię i poczucie spełnienia.  

O swojej pasji opowiedział nam nasz gość – Pan Dawid Ratajczak, zwyczajny, a zarazem niezwyczajny człowiek, który mimo swojej niepełnosprawności robi coś, co wymaga od niego wiele wysiłku, pracy, czasem jest bardzo męczące, ale daje mu ogromną  satysfakcję, poczucie szczęścia, jest jego wielką miłością, bez której nie może żyć, daje mu, jak sam stwierdził „powera”, czyli wielką moc!

W trakcie spotkania z uczniami Pan Dawid opowiedział o swoim zamiłowaniu do parakolarstwa, zaprezentował rower zwany handbike, który cieszył się wśród widzów dużym zainteresowaniem. Zachęcał uczniów do życia z pasją, bowiem to ona nadała jego życiu kierunek, dzięki niej nabrało ono kolorów. Pasja  sprawiała, że nasz gość ma możliwość rozwija się i osiągania sukcesów zarówno tych sportowych, jak i osobistych.

Pan Dawid Ratajczak poruszył w trakcie rozmowy ważny temat – rozwagi i odpowiedzialności w życiu młodych ludzi. Zaapelował do nich, by gdziekolwiek, czy na strzeżonym, czy na dzikim kąpielisku – nie skakali do wody. Zobrazował to na własnym przykładzie, przedstawiając, jak wyglądało jego życie przed feralnym skokiem do wody i jak bardzo się zmieniło po wypadku.

Spotkanie miało na celu również uwrażliwienie dzieci i młodzieży na zagadnienie niepełnosprawności, kształtowanie w nich pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty.

Bardzo dziękujemy Panu Dawidowi Ratajczakowi za wizytę w naszej szkole, za pozytywną dawkę energii, którą nas zaraził!
Był to dla nas ogromny zaszczyt gościć człowieka, tak niezwykłego, pełnego optymizmu!

            Beata Borowczyk, Katarzyna Filip, Klaudia Lekka

Dzień 29 listopada 2022 roku – spotkanie w klasach I-III

Dzień 30 listopada 2022 roku – spotkanie w klasach IV-VIII