AKCJA – „KOLOROWE – ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE” W KLASACH I-III

W ramach projektu edukacyjno – profilaktycznego „Czas na zdrowe odżywianie, walkę z otyłością i zdrowe poczucie wartości” ruszamy od 1 marca 2023 roku z długofalową akcją – „KOLOROWE – ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE”.

Drugie śniadanie jest równie ważne, jak pierwszy posiłek, który uczniowie zjadają przed wyjściem do szkoły. W szkole, od czasu zjedzenia pierwszego posiłku, mija kilka godzin, należy wiec uzupełnić zużytą przez pracę umysłową energię ucznia poprzez kolorowe, co oznacza, że dużo w nim witamin – DRUGIE ŚNIADANIE!

Bardzo ważne jest ponadto, by do drugiego śniadania dzieci miały coś zdrowego do picia. Może to być np. sok marchewkowy, pitny jogurt naturalny czy buteleczka wody niegazowanej. Nie zabierajmy  –  napojów słodzonych, ani tzw. napojów sporządzanych na bazie koncentratów. Ich picie nie jest zdrowe.

Zachęcamy więc każdego ucznia do przynoszenia, w ramach drugiego śniadania, do szkoły zdrowych produktów.

Doskonałym dodatkiem do kanapek mogą być liście sałaty, papryka, ogórek, również kiszony. Warto wziąć do szkoły nie tylko owoce, ale również rzodkiewki, obrane marchewki, pokrojoną w kawałki paprykę itp. Pamiętajmy także o tym, by nie tylko jeść zdrowo ale również pić!

Każdy uczeń, który będzie przestrzegał tych zasad zostanie obdarowany symbolem: „WZOROWE ŚNIADANKO”, „ZDROWO SIĘ ODŻYWIAM”.

Koordynatorzy projektu: Beata Borowczyk, Agata Wojtaszczyk, Sylwia Kawczak