LEKCJA POKAZOWA DLA PRZEDSZKOLACZKÓW Z GRUPY VII

Klasa Va 12 czerwca 2024r.  gościła na swej lekcji sąsiadującą z naszą salą lekcyjną grupę przedszkolaków nr VII nad którymi opiekę pełniła pani Iwona Luranc. Dzieci te cały rok szkolny mijając naszą salę zaglądały do środka z ciekawością jak wyglądają zajęcia w szkole, ponieważ i one od września dołączą do naszej uczniowskiej społeczności i podzielą los starszych kolegów ze szkolnych ław.

Spotkanie nasze odbyło się wesoło. Klasa 5a przygotowała inscenizację wybranych bajek Ignacego Krasickiego, do odegrania których pięknie się przygotowali. Omówiliśmy dobre i złe zachowania bohaterów, starsi uczniowie popisali się wiedzą na temat cech bajek i alegorii, ponieważ jest to ich lektura obowiązkowa, a dzięki tym zajęciom, mogli dotychczasową wiedzę sobie uporządkować i utrwalić. Zagraliśmy w ,,Milionerów” i wspólnymi siłami staliśmy się bogatsi nie tylko w grze, ale także nauczyć się czegoś nowego. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak zmieniają się bajki na przestrzeni lat. Jako starsi koledzy zasugerowaliśmy, aby na co dzień skupiali się na bajkach mądrych, które uczą pozytywnych postaw. Mimo iż było nas wielu, to wszyscy z racji tych innych niż zwykle zajęć byli zaciekawieni i zachowywali się bardzo stosownie – starsi dawali dobry przykład młodszym, a młodsi starali się dorównać starszym. Zajęcia zakończyliśmy dygresją nt. tego, że ciężko przewidzieć jak będą wyglądały bajki za sto lub dwieście lat, ale mamy nadzieję, że nadal będą poruszały uniwersalną, zawsze aktualną tematykę i uczyły dzieci, jak należy postępować a na co powinny zważać, co w życiu jest dobre a co złe.

Należy przyznać, że nasi przyszli uczniowie rokują znakomicie! Jesteśmy pewni, że w szkole poradzą sobie świetnie i są już na nią gotowi.

Czekamy na Was, do zobaczenia po wakacjach i życzymy Wam wszystkiego co najlepsze w klasie pierwszej!

Klasa 5a

M. Zygmunt