V POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNO – INTERPUNKCYJNY ,,AS”

Z początkiem czerwca, nasi dwaj uczniowie klasy ósmej Emilian Adamiec oraz Michał Tyran wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Ortograficzno – Interpunkcyjnym ,,AS”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu. Test składał się z trzynastu zadań, a uczestnicy na rozwiązanie go mieli 45 minut. Należało wykazać się poprawnością zapisu wyrazów między innymi, takich jak: Europejczyk, warszawiak, Morze Bałtyckie, witraż, chłosta, czyhać, na pewno, naprawdę, spod, naprzeciw, gżegżółka.

Mamy przyjemność ogłosić, iż Michał Tyran, który może poszczycić się licznymi sukcesami w naszych szkolnych konkursach ortograficznych, znalazł się na podium – zajmując zacne III miejsce! Nagrody zwycięzcom wręczył wiceprezydent Oświęcimia pan Krzysztof Kania oraz pani Teresa Jankowska – wicestarosta oświęcimski. Michałowi serdecznie gratulujemy wygranej oraz dziękujemy za jego zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły. Jesteśmy przekonani, że wkrótce usłyszymy o nim jeszcze nie raz przy okazji konkursów bazujących na znajomości zasad ortograficznych na szczeblu szkół ponadpodstawowych!

Poniżej dzielimy się zdjęciami z rozdania nagród, które miało miejsce 17.06.2024r. w Oświęcimskim Centrum Kultury i uświetnione zostało spektaklem ,,Dziób w dziób” w wykonaniu ,,Ferajny”- jednej z młodzieżowych oświęcimskich grup teatralnych. Dziewczęta pięknym, zabawnym i zarazem pouczającym występem sprawiły, że laureaci zapamiętają ten dzień na dłużej, jako jeden z radośniejszych w ich życiu.

M. Zygmunt