

Gmina Polanka Wielka w październiku 2025 podpisała umowę nieodpłatnego przekazania sprzętu nr C15G/9323/2025 z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową – Państwowym Instytutem Badawczym, działającą w imieniu Ministra Cyfryzacji. W ramach tej umowy nasza szkoła otrzymała całkowicie bezpłatnie nowoczesny sprzęt komputerowy finansowany z Krajowego Planu Odbudowy, w postaci laptopów, laptopów przeglądarkowych i tabletów.
Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach inwestycji: „Wdrażanie inwestycji C2.1.2 Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych, wskaźnik C15G Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe i tablety) do dyspozycji uczniów”
Łączna kwota dofinansowania z UE w ramach ww. inwestycji to 1 410 000 000,00 PLN.
Celem inwestycji jest poprawa kompetencji cyfrowej uczniów i nauczycieli oraz wyrównywanie szans edukacyjnych w Polsce. Sprzęt dostarczany do szkół z KPO ma ujednolicić poziom wyposażenia szkół w nowoczesny sprzęt, a tym samym zniwelować różnice w dostępie do nowoczesnych technologii. Inwestycja ma poprawić jakość edukacji w Polsce, wyposażając szkoły w nowoczesne narzędzia, które przygotują uczniów do wyzwań współczesnego świata.
W ramach projektu szkoła otrzymała nowoczesny sprzęt komputerowy.
16 sztuk Laptopów,
5 sztuk Laptopów przeglądarkowych,
10 sztuk Tabletów.
Łączna wartość wynosi: 68 887,38 zł
