DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Czasem nie mamy pomysłu, jak miło, ciekawie i pożytecznie spędzić Dzień Dziecka. Przedstawiamy jedną z możliwości, bardzo lubianą przez dzieci. Taka forma obchodzenia Dnia Dziecka weszła już w tradycję naszej szkoły.

Na trasie dzieci odnajdywały stacje z zadaniami do wykonania i wskazówkami dotyczącymi pieszej wędrówki. Polecenia nie były najłatwiejsze, ale i niezbyt skomplikowane, więc większość grup nie miała problemu z ich wykonaniem. Drużyny musiały uporać się z zaszyfrowanymi hasłami, układaniem zagadek dotyczących profilaktyki uzależnień, pleceniem wianków z zebranych na trasie roślin, konkurencjami sportowymi na boisku LKS przygotowanymi przez pana Tomasza Borowieckiego. Przecież obchody Dnia Dziecka zawsze kojarzą się nam również z Dniem Sportu!

Ciekawą atrakcją dla dzieci było  odszukiwanie  ukrytego skarbu.  W tej konkurencji najlepsi wykazali się zdolnościami detektywistycznymi 

Ponadto jedną z konkurencji było zapamiętywanie łamańców językowych, a na placu zabaw przedstawiciele grup w rytmie muzyki wcielali się w dyrygenta ruchowgo. Zdrowy i aktywny styl życia towarzyszył nam przez całą trasę!!!! Na ostatniej stacji w szkole uczniowie zabawili się w kalambury „Mowa ciała” i „Biblioteka, filmoteka”.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na owocowy poczęstunek. Mamy nadzieję, że wszyscy wspólnie w miłej atmosferze spędzili czas.

  Organizatorzy: Beata, Nowak, Katarzyna Filip, Tomasz Borowiecki