WYNIKI KONKURSU DLA UCZNIÓW „Z SZUFLADY PANI WISŁAWY”

W ramach uczczenia Roku Wisławy Szymborskiej Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie wraz z Filiami w Miechowie, Nowej Hucie, Oświęcimiu, Proszowicach i Słomnikach zorganizowała IX Konkurs Filialny „Z szuflady pani Wisławy”.

Konkurs adresowany był do uczniów klas V-VII szkół podstawowych powiatów krakowskiego i gminy miejskiej Kraków, miechowskiego, oświęcimskiego, proszowickiego. A patronat honorowy nad konkursem objęła Fundacja Wisławy Szymborskiej, natomiast patronat medialny Hejnał Oświatowy.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać kartkę urodzinową dla Wisławy Szymborskiej złożoną z wyklejanki typu kolaż oraz życzeń w postaci limeryku.

Z naszej szkoły prace konkursowe przygotowali czterej uczniowie z klas piątych: Adrianna Kościelnik, Aleksandra Wysogląd, Zuzanna Ryszka i Maciej Plewniak. Troje zakwalifikowało się do finału – Adrianna, Zuzia oraz Maciej. Ich prace dostały się do etapu II, do Krakowa.

Dzięki udziałowi w konkursie, nasi uczniowie przyczynili się do promowania twórczości polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej, rozwijali kompetencje czytelnicze oraz umiejętności literackie poznając nowy gatunek literacki, jakim jest limeryk. Pobudzali i kształtowali swą wyobraźnię oraz wrażliwość estetyczną za pomocą nowatorskich form pracy.

M. Zygmunt