EKO FESTYN 2023

1 października na terenie Parku Rekreacyjnego w Polance Wielkiej odbył się Eko – festyn, który był i jest częścią działalności naszej szkoły. Co roku głównym celem tego pikniku jest zrzeszanie wszystkich dzieci, młodzieży, rodziców, przedstawicieli różnych urzędów, stowarzyszeń, gości wokół wspólnej integracji i kształcenia  ekologicznego.

W ramach tej imprezy środowiskowej akcentujemy i promujemy działania informacyjno-edukacyjne. Zawsze staramy się współpracować z wieloma stowarzyszeniami działającymi na rzecz ochrony środowiska, stąd udział w tej imprezie m.in. fundacji ARKA. Jej najważniejsze programy to: „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”, „Kwiaty zamiast śmieci”, „To nie krasnoludki palą śmieci”, „Arka dla Ziemi”, „Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej”. I kampanie: „Dzień dobrych uczynków”, „Choinki Nadziei”, „Dzień Czystego Powietrza”, „Listy dla Ziemi”.  Fundacja Arka przyjechała do nas z mobilnym centrum zasilanym fotowoltaiką i z grami edukacyjnymi.

Gościliśmy również Krakowski Impresariat Artystyczny RONDO, który przygotował spektakl profilaktyczno – ekologiczny pt. „Maszyna zmian”. Ponadto na terenie parku znajdowało się stoisko przygotowane przez Koło Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej, odbył się tez pokaz sprzętu OSP, prelekcja przedstawicieli Koła Łowieckiego „Czajka” na temat działalność w zakresie ochrony, hodowli i pozyskiwania zwierzyny.

Oczywiście organizując piknik kładliśmy nacisk na to, by nie zabrakło atrakcji. Dzieci miały dostęp do bezpłatnych rozrywek, zabaw ufundowanych przez Gminną Komisję Profilaktyki
i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminę Polanka Wielka w ramach akcji promującej program „Czyste powietrze”.

Mieliśmy także okazję podziwiać muzyczne i taneczne talenty naszych uczniów. Odbył się pokaz mody ekologicznej, konkurs na „Eko – instrument”, plakat ph.„Nie wyrzucaj, jak leci wszystkiego do śmieci”. Rozstrzygnięto konkurs za zbiórkę makulatury,  nagradzając dzieci, które dostarczyły  jej największe ilości.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się „dmuchańce”, foto budka, kąciki – sportowy,  urody, rękodzieła oraz plener malarski, loteria fantowa, kiermasz z domowymi przetworami 
i roślinami. W bufecie zaś królowali rodzice, u których każdy miał szansę, na to by posmakować niepowtarzalnych domowych wypieków. Co najważniejsze – dopisała nam pogoda, która zagwarantowała świetną zabawę.

Serdeczne podziękowania za wsparcie kierujemy w stronę naszych sponsorów, a są nimi:

GMINA POLANKA WIELKA, GMINNA KOMISJA PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH, GCK POLANKA WIELKA, PLANET CINEMA, MARKET DELFIN, OSP POLANKA WIELKA, BANK SPÓŁDZIELCZY ZATOR, ASBUD ADAM SZCZERBA, BELLAWENDA Z MUCHARZA GABRIELLA GAURA, HYDRO – STAL, MONTAGA, PLANTPOL SP. Z O.O., ABS BANK SPÓŁDZIELCZY, F.H.U. „BERPOL” M.A. BERNAŚ, SAMORZĄD UCZNIOWSKI, ENERGYLANDIA, OR-SPAW SŁAWOMIR ORLICKI, FIRMA FILAS, CARBELGIUM, TURBO ARROW MATEUSZ JAROSZ, SWOJSKI WYRÓB MARCIN JURCZYK, POL MONT WŁADYSŁAW SZCZERBA, AGASTYL-SABUDA, JEŻYK MARKET JERZY KOSEK, MASPEX, AKSAM, PASIEKA U WOJTKA WOJCIECH SPISAK, STOWARZYSZENIE DOLINA KARPIA, PASIEKA NA ZASTAWIU PRZEMYSŁAW I KATARZYNA KASPERCZYK, MAXI SZKŁO WYSOGLĄD SP. J., KWIACIARNIA IWONA IWONA KASPEREK, MUMU FOODTRUCK BARTOSZ LURANC, SALON FRYZJERSKI MADLEN, MAKEUP JUSTYNA NIEDZIELA, KWIACIARNIA MARGO, TOM-BUD USŁUGI REMONTOWO- BUDOWLANE, POL-BUD WŁODZIMIERZ ZAJĄC, WARSZ-TRANS-BUD SYLWESTER I WITOLD FIGURA, SALON URODY GABRIELA, BIURO USŁUG GEODEZYJNYCH MAGDALENA PRZYBYŁA, BIURO USŁUG GEODEZYJNYCH „GEO4YOU” KINGA GLABA, P.P.U. EKOWENT SP. ZO.O., PLANET CINEMA SP. Z.O.O., APTEKA PRZYJAZNA POLANKA WIELKA, IWONA I JAREK CHODACCY, McDONALD’S ZATOR, PARK ZATORLAND, MOLO RESORT.

Dziękujemy Rodzicom, pracownikom i uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego Eko Festynu!

                                                                                                          Beata Nowak, Katarzyna Filip