ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI – czwartek 22 kwietnia.

Światowy Dzień Ziemi – czwartek 22 kwietnia. Po raz kolejny obchodzimy ten dzień w pandemii. Nie mamy zatem okazji do udziału we wspólnym happeningu czy klasowej akcji sprzątania terenów. Zachęcamy jednak Wszystkich do świętowania, wyjścia z domu i podziwiania okolicznej przyrody. Może to być spacer do ogrodu, parku, lasu, czy na łąkę. W tym dniu warto po zrealizowanych lekcjach wyłączyć telefony, tablety, a nawet komputery. Przy dobrych warunkach pogodowych można poobserwować cuda natury, które często mamy na wyciągnięcie ręki. Zachęćcie swoich najbliższych, przyjaciół do wyjścia tego dnia z domu!

Na uczestników wcześniej ogłoszonego KONKURSU RODZINNEGO – „SZUKAMY WIOSNY W LESIE” przewidziane są nagrody:

– plastyczny dla klas I-IV na wykonanie makiety

– fotograficzny  dla klas V- VIII na wykonanie zdjęcia

Co jeszcze możemy zrobić dla ZIEMI?

WŁĄCZCIE SIĘ DO AKCJI = KONKURSU z nagrodami:

W dniach 22-28.04 wybierzcie się z Rodziną na spacer do lasu, parku, zabierzcie ze sobą worek na śmieci i rękawiczki. Podczas spaceru zbierajcie śmieci, na które się natkniecie. Po spacerze wykonajcie zdjęcia z workami śmieci na tle terenu, gdzie je zebraliście i prześlijcie do nauczycielek: Beaty Nowak lub Jolanty Wieczorek w celu prezentacji galerii: „DZIEŃ ZIEMI W CZASIE PANDEMII ”
nowak.beata@sp-polankawielka.pl       
 wieczorek.jolanta@sp-polankawielka.pl

Dla naszych najmłodszych mamy ofertę gry – POKOJE ZAGADEK  https://ekoeksperymentarium.pl
CO TO ZA GRA? -Przyszłość Ziemi można zmienić bez wychodzenia z domu. Naprawdę! Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom, ukrytym w jego pokojach można łatwo zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków.

oraz gra ESCAPE ROOM – DZIEŃ ZIEMI
https://view.genial.ly/5e9f14a668f8160da85d73bf/presentation-escape-room-dzien-ziemi

Zachęcamy do udziału w akcjach -konkursach z nagrodami.

Powodzenia!