WYCIECZKA KRAJOZNAWCZO – POZNAWCZA KLASY PIĄTEJ

W dniu 16 czerwca uczniowie klasy piątej uczestniczyli w klasowej wycieczce na Pustynię Błędowską oraz do Parku Górek w Jaworznie.

Pełni energii, ciekawości i dobrego humoru wyruszyliśmy z samego rana na pustynię, gdzie poznaliśmy jej genezę, bogactwo flory i fauny oraz mieliśmy okazję przemierzyć pieszo chociaż jej fragment. Uczniowie z mapą w ręku mieli za zadanie odnaleźć i zaprowadzić całą grupę pod bunkier, gdzie wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Po piaszczystych wojażach udaliśmy się nad nasze polskie Malediwy a dokładnie do Parku Gródek, który jest terenem rekreacyjnym powstałym na terenie dawnego wyrobiska cementowni i zakładów dolomitowych. Na terenie parku znajdują się dwa zbiorniki: Pierwszy o nazwie Kamieniołom Koparki, na którego dnie jest zatopiony sprzęt do wydobywania kamienia to obiekt zainteresowania nurków. Natomiast drugi zbiornik Wydra ukazał nam piękną turkusową wodę kontrastującą z prawie pomarańczowymi skałami kamieniołomu. Drewniane kładki i altanki dodatkowo wzbogacają piękno tego miejsca. Nam udało się przemierzyć te kładki „na mokro” co okazało się ogromną frajdą tym bardziej, że między naszymi stopami pływały ryby.

Bogatsi o nowe wrażenia i doświadczenia w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Polanki. Przed nami kolejne plany wyjazdowe, z których na pewno zdamy relacje.

Jolanta Wieczorek