WIECZÓR GIER

Jedną z doskonałych rozrywek na całym świecie są Gry Planszowe. Grali w nie nasi rodzice, dziadkowie, pradziadkowie i jeszcze wcześniej. CIEKAWOSTKA: „Za najstarszą planszową grę świata uznaje się grę odkopaną w królewskich grobowcach z Ur, z około 2600 roku p.n.e. Znaleziono wówczas pełny komplet – plansze, po siedem pionów ciemnych i jasnych i po sześć kostek w kształcie piramidek z trójkątnymi ściankami. Brakowało tylko instrukcji”

Spotkania przy planszówkach są doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu. Wspólne rozgrywki uczą logicznego myślenia i koncentracji, a także zdrowej rywalizacji. Ich zaletą jest również to, że pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Dlatego postanowiliśmy zorganizować dla naszych uczniów WIECZÓR GIER bez jakiegokolwiek udziału sprzętu elektronicznego, medialnego. Okazało się, że to był STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ!!!

Nasi uczniowie postanowili spędzić czwartkowy wieczór zupełnie inaczej. Odeszli od ekranów komputerów i telewizorów, zrezygnowali na chwilę ze smartfonów i wybrali spotkanie z rówieśnikami twarzą w twarz. O godzinie 17.30 wszyscy chętnie zasiedli do ekscytujących gier strategicznych, logicznych i karcianych. Królowały: gry typu Eurobiznes, Monopoly, Postaw na milion, Finansjera, 5 sekund, Chińczyk, Bierki, Domino, UNO i wiele innych. Uczniowie rozgrywali także zacięte pojedynki w szachy i piłkarzyki. Wśród młodzieży panowało ogólne rozbawienie i raz po raz słychać było wybuchy śmiechu i okrzyki radości ze zwycięstwa. Niektórzy brali udział w zabawach ruchowych. Uczniowie mieli również poczęstunek – przepyszną pizzę, napój i słodycze. Wszyscy bawili się wspaniale! Czas spędzony na wspólnej zabawie minął bardzo szybko. Późnym wieczorem uczniowie opuścili szkołę. Wielu uważa, że wieczory przy grach planszowych powinny być organizowane częściej.

                                                                                                          Samorząd Uczniowski