W dniu 24.02.2020r. otrzymaliśmy informację od PKS Pszczyna o podwyżce biletów miesięcznych z 35 złotych na 42,50 groszy i z 70 złotych na 85 złotych. Różnice prosimy uregulować do piątku – 28 lutego,
dyrekcja szkoły.
W dniu 24.02.2020r. otrzymaliśmy informację od PKS Pszczyna o podwyżce biletów miesięcznych z 35 złotych na 42,50 groszy i z 70 złotych na 85 złotych. Różnice prosimy uregulować do piątku – 28 lutego,
dyrekcja szkoły.
... czytaj dalej
Dnia 23 lutego 18 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Karoliny Krawczyk oraz p. Sylwii Kawczak odwiedzili Dzienny Dom Opieki w Oświęcimiu. Wizyta ta była związana z kolędowaniem. Program wraz z dziećmi przygotowała p. Sylwia Kawczak. Spotkanie to miało na celu pogłębić relacje międzypokoleniowe. Seniorzy chętni opowiadali o czasach swojej młodości która przypadała na lata wojny. Dzieci z wielkim z wielkim zainteresowanie i emocjami słuchały opowieści podopiecznych ... czytaj dalej
W naszej szkole w tłusty czwartek pamiętaliśmy o tradycja. Samorząd uczniowski częstował wszystkich uczniów pączusiami. Dziękujemy piekarni Tyran w Polance Wielkiej za współpracę i pyszne pączki.
W dniu 19.02.2020 w Rajsku odbyły się zawody powiatowe w mini koszykówce. Po zaciętej rywalizacji dziewczęta wywalczyły I MIEJSCE w powiecie, awansując na zawody rejonowe. Szkołę reprezentowały: Magdalena Jarzyna, Tatiana Cygan, Victoria Drabczyk, Gabriela Kusak, Gabriela Szymonek, Milena Głogowska, Emilia Sabuda, Maja Patrzyk, Zuzanna Żurek, Amelia Klimczyk, Kinga Żurek, Emilia Borowczyk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W dniu 23.01. w piękne słoneczne przedpołudnie, uczniowie klas 1 a oraz 1 b zabrali swoich dziadków w piękną podróż do krainy wspomnień. Występ najmłodszych uczniów naszej szkoły był miłą niespodzianką z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Wnuczęta wraz z opiekunami życzą swoim ukochanym Babciom i Dziadziusiom mnóstwo pogody i uśmiechu oraz wielu długich lat w zdrowiu.
... czytaj dalej
Na lekcjach wychowania fizycznego w ramach zajęć z gimnastyki uczniowie klas IV-VIII wykonują piramidy, które są jedną z odmian ćwiczeń akrobatycznych o charakterze równoważno-statycznym. Ćwiczenia te są atrakcyjne dla ćwiczących, gdyż wprowadzają elementy nowe oraz wykorzystują już znane. W trakcie zajęć uczniowie doskonalą elementy gimnastyczne, wykazują się pomysłowością, ale przede wszystkim uczą się współdziałać w grupie, wzajemnie się asekurować i polegać ... czytaj dalej
