Październik 2013

Październik 2013

Ślubowanie uczniów klas pierwszych 🙂

W dniu 31 października odbyło się ślubowanie uczniów kl. Ia i Ib .

Pierwszoklasiści  zaprezentowali program artystyczny , który rozpoczęły od tańca polonez (mistrzowsko wykonany).Każdy uczeń zaprezentował krótki wiersz, przeplatany piosenkami. Po założeniu przyrzeczenia nastąpiło uroczyste pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Polance Wielkiej.

    HALLOWEEN   W  NASZEJ SZKOLE

MY KATOLICY OBCHODZIMY ŚWIĘTO ZMARŁYCH, NATOMIAST W KULTURZE ANGLOSASKIEJ OBCHODZONE JEST ŚWIETO DUCHÓW ZWANE  HALLOWEEN. DLA NAS TO ŚWIĘTO JEST OBCE I DZIWNE, ALE WARTO JE POZNAĆ CHOĆBY PO TO, ABY POSZERZAĆ HORYZONTY.

W NASZEJ SZKOLE OBCHODZIMY HALLOWEEN JUŻ PO RAZ TRZECI.  W TYM ROKU OPRÓCZ DYSKOTEKI HALLOWEENOWEJ  PANI AGNIESZKA MITERA ORAZ PANI ALICJA DUDZIAK POSTANOWIŁY PRZYGOTOWAĆ DLA UCZNIÓW PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI TEGO ŚWIĘTA.

W PROGRAMIE IMPREZY BYŁO SPORO ATRAKCJI, A MIANOWICIE:

– SZTUKA W WYKONANIU UCZNIÓW KLAS IV-VI POD TYTUŁEM  ‘DUCHY SZKOŁY’-UCZNIOWIE MOGLI SIĘ DOWIEDZIEĆ JAKIE TO DUCHY MIESZKAJĄ W SZKOLE.

-ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA HALLOWEENOWEGO POTWORA

– ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJ UDEKOROWANĄ KLASĘ Z OKAZJI HALLOWEEN

– PARADA PRZEBIERAŃCÓW DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI PODCZAS KTÓREJ MOGLIŚMY PODZIWIAĆ PIĘKNE STROJE NASZYCH UCZNIÓW. NA NASZĄ  SZKOLNĄ IMPREZĘ PRZYBYŁY CZAROWNICE, MUMIE, ZOMBIE I INNE STRZASZYDŁA. JURY BYŁO ZACHWYCONE WSZYSTKIMI KOSTIUMAMI I DLATEGO ZOSTALI NAGRODZENI WSZYSCY UCZESTNICY PARADY PRZEBIERAŃCÓW.  I MIEJSCE ZDOBYŁA UCZENNICA KLASY VA JULIA URBAŃCZYK, KTÓRĄ MOGLIŚMY PODZIWIAĆ W PIĘKNYM STROJU CZROWNICY. II MIEJSCE PRZYPADŁO UCZNIOWI KLASY VI B KLAUDIUSZOWI GRZEGORZKOWI, KTÓRY OCZAROWAŁ JURY STROJEM MUMI. III MIEJSCE ZDOBYLI WSZYSCY POZOSTALI UCZESTNICY POKAZU.

NA ZAKOŃCZENIE WYSTĄPILI UCZNIOWIE KLASY IIIA, KTÓRZY POD KIERUNKIEM PANI RENATY KLESZCZ PRZYGOTOWALI  I  ZAŚPIEWALI PIOSENKĘ. UCZNIOWIE KLAS MŁODSZYCH, ZOSTALI RÓWNIEŻ NAGRODZENI ZA UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM ‘HALLOWEENOWE STRASZYDŁO”.

WIECZOREM WSZYSCY CHĘTNI UCZNIOWIE WZIĘLI UDZIAŁ W DYSKOTECE HALLOWEENOWEJ MA KTÓREJ MIELI PRZEBRAĆ SIĘ W WYMYŚLONE PRZEZ SIEBIE STROJE. JAK CO ROKU UCZESTNICY ZABAWY BRALI UDZIAŁ W RÓŻNEGO RODZAJU KONKURSACH.MIELI ZA ZADANIE PRZECZYTAĆ W STRASZNY SPOSÓB WIERSZYKI O TEMATYCE HALLOWEEN, MALOWALI NA BALONACH TWARZ STRASZYDŁA. NIE MOGŁO TEŻ ZABRAKNĄĆ TAŃCA BELGIJSKIEGO, ZABAWY W TUNEL, ZABAWY W CHUSTECZKĘ CZY TAŃCA Z DYNIĄ. MOGLIŚMY TEŻ ZOBACZYĆ WSPANIAŁY POKAZ MODY HALLOWEENOWEJ. TO JAK DOBRZE SIĘ BAWILIŚMY WIDAĆ NA ZAŁĄCZONYCH ZDJĘCIACH.

  1. Agnieszka Mitera