KONKURS PRZYRODNICZY

KONKURS PRZYRODNICZY

25 kwietnia uczennice – Martyna Handzlik i Barbara Piotrowska reprezentowały naszą szkołę w międzygminnym konkursie przyrodniczym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi z Osieka Górnego.

Tematyka konkursu dotyczyła przede wszystkim warstwowej budowy lasu, znajomości flory, fauny i grzybów, ich rozpoznawania na podstawie liści, szyszek, owoców, położenia leśnych parków narodowych,  rozpoznawania ptaków na podstawie wysłuchanych odgłosów oraz odgadywania nazewnictwa zwierząt leśnych w oparciu o wyświetlone tropy pozostawiane na śniegu.

Konkurs obejmował 8 konkurencji  np.: ocenę prac plastycznych, test wiedzy, przedstawienie budowy lasu wraz z gatunkami roślin i zwierząt w każdej z warstw. Nasza drużyna wypracowała III miejsce tracąc niewielką ilość punktów do zwycięzców:

I miejsce  (102 pkt) – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Głębowicach im. Jana Pawła II

II miejsce (99 pkt) –  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Osieku

III miejsce (96 pkt) – Szkoła Podstawowa w Polance Wielkiej

IV miejsce (67 pkt) –  Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Osieku

Beata Nowak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA