„CIEKAWY ŚWIAT PRZYRODY – MŁODZI ODKRYWCY”

„CIEKAWY ŚWIAT PRZYRODY – MŁODZI ODKRYWCY”

22 i 29 listopada Klub Młodego Ekologa gościł na zajęciach grupę przedszkolaków wraz z opiekunką – panią Anetą Odrobina.

Głównym  założeniem tych nietypowych zajęć było motywowanie uczniów z Klubu Młodego Ekologa do samodzielnej pracy – w tym przeprowadzania eksperymentów i wyciągania odpowiednich wniosków. Oczywiście dzieci bardzo rzetelnie przygotowały się (w ramach metody projektu i lekcji odwrócnej) do prowadzenia zajęć dla przedszkolaków i wcielania się w rolę nauczyciela. Choć , jak same stwierdziły, nie jest to rzeczą prostą.

Na etapie organizacji zajęć mieli okazję do rozbudzania własnej ciekawości wobec otaczającego ich świata, a także zobowiązywania się z powierzonych zadań i poleceń. W tej roli spełnili się na MEDAL!!! Wykorzystali także technikę multimedialną i opracowali filmy instruktażowe do wybranych pokazów.

Dzięki temu młodsi podopieczni z przedszkola mogli czerpać radość z doświadczania i eksperymentowania pod okiem starszych koleżanek i kolegów. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, czego dowodem jest galeria zdjęć.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki na długo zapamiętają wizytę w sali przyrodniczej

Opiekun Klubu Młodego Ekologa: Beata Nowak