TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH „CINDERELLA, CZYLI BAJKA O KOPCIUSZKU”

W pierwszym tygodniu marca  w naszej szkole odbył się tydzień językó obych; języka angielskiego i niemieckiego.

Podczas tego tygodnia uczniowie mogli wziąć udział w różnego rodzaju konkursach indywidualnych czy klasowych. Na szkolnych korytarzach podczas przerw  mogliśmy usłyszeć język angielski podczas krótkich rozmów prowadzonych przez uczniów klas5, 7 i 8 z młodszymi kolegami.Uczniowie klasy 7b zadbali również o to, aby ze szkolnego radiowęzła popłynęły przeboje w języku angielskim.

Na podsumowanie wszystkich działań uczniowie klas 7a i 7b wraz z nauczycielami języka angielskiego p. Agnieszką Mitera oraz p. Marzeną Wróbel przygotowali przedstawienie w języku angielskim pt.”Cinderella czyli bajka o Kopciuszku”. Panie pisząc scenariusz oparły go na bajce pod tym właśnie tytułem, ale wiele scen i dialogów nawiązywało do współczesności. Całe przedstawienie miało na celu uświadomić widzom , że  „Rodzina i przyjaciele są w życiu najważniejsi”. Mamy nadzieję,że się udało.

Pomimo tego, że uczniowie są aktorami amatorami wykazali się niezwykłym profesjonalizmem, entuzjazmem, zaangażowaniem oraz kreatywnością zarówno podczas prób jak i w dniu przedstawienia. Dzięki temu inscenizacja była zabawna  a wszyscy bohaterowie  zaskarbili  sobie sympatie widzów.

Aby sprawdzić czy publiczność bacznie i uważnie oglądała całą bajkę nasi aktorzy zadali im kilka pytań związanych z jej treścią , na które oczywiście wszyscy znali odpowiedzi. Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody.  

W przedstawieniu wzięli udział;

Kopciuszek- Weronika Bies

Książe- Bartłomiej Zemła

Macocha-Kornnelia Drobina

Siostry-Emilia Borowczyk, Emilia Wysogląd

Wróżka-Martyna Szabla

Ojciec księcia-Dawid Sobczuk

Przyjaciel księcia- Wiktoria Nowak

Narrator-Dagmara Gryska

Dzieci-Miłosz Mitera, Leon Włodarski

Aktorzy na drugim planie (wspaniali tancerze)-Justyna Patrzyk, Dominika Zemła, Wiktoria Gleczman, Dawid Spadek, Igor Jarosz, Adrian Waligóra, Karol Ziaja

Bardzo dziękujemy naszym uczniom za dostarczenie nam niezapomnianych wrażeń!!!!

You were absolutely amazing. We are very proud of you. It was pleasure to work with you.    

                                                                        pani Agnieszka Mitera, pani Marzena Wróbel

                                       Thank you very much!!!