„BEZPIECZNIE NA WSI”

Zachęcamy do skorzystania z materiałów edukacyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, które będą ukazywały się w tym tygodniu poniżej. Uczniowie wykorzystajcie wolny czas na poznanie zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.  Nieważne ile macie lat, czy mieszkacie na wsi w gospodarstwie rolnym lub odwiedzacie kolegów, których rodzice są rolnikami – pamiętajcie, że gospodarstwo to miejsce, w którym zarówno mieszka, jak i pracuje rolnicza rodzina. Stwarza to liczne zagrożenia dla bezpieczeństwa osób przebywających na jego terenie. Pamiętajcie ponadto, że dzieci nie mogą pracować w gospodarstwie rolnym, a jedynie pomagać rodzinie – i to tylko w niektórych pracach.  

22.05.20r. – broszura pt. „PROJEKT IMMORTALS, CZYLI JAK ŻYĆ NA WSI BEZPIECZNIE…..I Z PASJĄ!” – to komiks dla młodzieży, który opowiada o grupie mieszkających na wsi przyjaciół, którzy razem z czytelnikiem dowiadują się, że wielu nieszczęśliwych zdarzeń można uniknąć:

 
https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/broszury_prewencja/2015/KRUS_IMMORTALS_120dpi.pdf

21.05.20r. – broszura „BEZPIECZEŃSTWO, CZYLI JAK UNIKNĄĆ WYPADKÓW NA WSI” – to kolorowa książeczka dla młodszych dzieci, pełna ciekawie przedstawionych sytuacji, które mogą się wydarzyć w gospodarstwie:

 
https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/broszury_prewencja/2020/ksiazeczka_Bezpieczniewo.pdf

20.05.20r. – zapraszamy do obejrzenia filmu pt.: „GRA O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO”, który zabierze Cię na wirtualny spacer po gospodarstwie:

 
https://www.youtube.com/watch?v=EF3CB4R6NC4

18.05.20r. – zapraszamy do zapoznania się z listą czynności, których dzieci poniżej 16 lat nie mogą wykonywać, gdyż stwarzają zagrożenie:

 
https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/broszury_prewencja/2015/Chron_dziecko_w_gospodarstwie_rolnym_wykaz_czynnosci_szczegolnie_niebezpiecznych.pdf