17 LUTY – DZIEŃ KOTA – KONKURS NA NAMIOT/DOMEK DLA KOTA

Wielu z Was z pewnością jest posiadaczem kota, który obchodzi swój dzień 17 lutego. Każdy chce, by jego podopieczny czuł się komfortowo, zatem jest okazja, by wykonać dla niego strefę, w której będzie mógł odpocząć. Często staramy się nauczyć swoje pupile, by nie okupowały naszych miejsc, np.: fotela, tapczanu. Możemy mu stworzyć spokojne miejsce, w którym zaszyje się, by wypocząć i podrzemać.

Zapraszam do wykonania DOMKU DLA KOTA – WSPÓLNIE Z RODZICAMI LUD STARSZYM RODZEŃSTWEM .

Co może być potrzebne?

Odszukajcie w tym celu jakieś pudełka o podstawie ok. 40-50 cm, stare koszulki, dwa druciane wieszaki lub 2 elastyczne pręty, nożyczki, taśmy, kilka agrafek.

Jakie są kolejne czynności? – instrukcja

Wieszaki rozmontuj i rozciągnij – by powstały 2 długie druty.

W każdym z czterech rogów kartonu zrób drutami otwory. Pamiętaj, by nie były one zbyt blisko brzegów tektury.

Włóż druty do otworów w tekturze po przekątnej kwadratu – tak, by krzyżowały się w centralnym punkcie kartonu. Uformuj druty, by razem tworzyły kształt kopuły. Kiedy jesteś już zadowolony z kształtu, sklej je taśmą w punkcie przecięcia u góry. Od spodu końcówki drutów, jeśli będzie potrzeba – przytnij, następnie zabezpiecz taśmą.

Teraz już można założyć koszulkę na stelaż. Dziura na głowę musi znajdować się blisko tekturowej podstawy – będzie to wejście do domku. Materiał powinien być maksymalnie napięty. Przypnij tkaninę do spodu tektury przy pomocy agrafek. Pamiętaj, by do spodu tektury przymocować też rękawy koszulki.

Wystarczy naprawdę chwila, by rodzinnie stworzyć przytulny namiot dla kota. To oczywiście propozycja – a jakie Wy macie pomysły?

Zauważcie, że kot może być bardziej zdyscyplinowany, jeśli będzie miał własny zakątek.

Życzę udanego majsterkowania!

Zdjęcia prac proszę przesyłać DO 26 LUTEGO na e-mail: nowak.beata@sp-polankawielka.pl