WARTO MIEĆ PASJĘ, IM WCZEŚNIEJ TYM LEPIEJ!

Zapraszamy do obejrzenia galerii pasji Uczniów naszej szkoły:

Weronika Jarosz

Moją pasją jest rysowanie i czytanie książek. Dużo czasu spędzam przy biurku rysując i czytając. Uwielbiam to!


Krzysztof Chlebowski


Kinga Bartuś

Moją pasją jest tworzenie różnych rzeczy za pomocą długopisu 3D.
Tego typu długopis działa jak przestrzenna drukarka ręczna. Zamiast atramentu posiada wkład z plastiku, który zostaje przez mechanizm podgrzany. Po uruchomieniu długopisu płynny plastik stopniowo się uwalnia, a jego właściwości sprawiają, że zastyga on w powietrzu. Dzięki temu można przy jego pomocy tworzyć przestrzenne konstrukcje, a także płaskie.
Moją pasją jest także budowanie z klocków LEGO – bardzo mnie to odpręża.


Paulina Godek

Moją pasją jest czytanie książek. Najchętniej czytam książki przygodowe i takie z odrobiną magii. Moją drugą pasją są zabawy w ruchu – między innymi wspinanie i gimnastykowanie się. Lubię także tańczyć i śpiewać.


Tomasz Jarosz

Moją pasją są zagadki logiczne ale najbardziej lubię układać kostki rubika. To mnie relaksuje i uspokaja. Mam dużą kolekcję kostek rubika a chce mieć jeszcze większą!


Weronika Domider

Moją pasją jest rysowanie różnymi technikami i przyborami, chociaż najbardziej pasują mi kredki i ołówki. Mimo, że czasami boli mnie już ręka od pisania na lekcji  lubię sobie jeszcze porysować- to mnie uspakaja.

Gabryś Łukaszczyk


Julia Rowińska

Moje pasje to pływanie, koszenie trawy, bawienie się z moim psem Misia i ozdabianie jedzenia np. owoców.  Mam wiele innych pasji! 


Arkadiusz Boczek

Prace plastyczne to moja pasja. Bardzo to lubię, dobrze się w tym czuje a przy okazji ćwiczę ręce. Największą moją pasją są dinozaury i wszystko co jest z nimi związane. Posiadam dosyć sporą kolekcję figurek i książek o dinozaurach.


Czekamy na kolejnych Uczniów z pasją!

Pasja to wielkie zamiłowanie do robienia czegoś, co przynosi nam m.in. radość, energię,  poczucie spełnienia, szczęścia.  Pasja wiąże się z wykonywaniem czynności, które sprawiają nam przyjemność, poprawiają nastrój, które lubimy robić dla samego faktu ich wykonywania, nie dla wyniku. Może to być sport, rysowanie, malowanie, gra na instrumencie, taniec itp. Wszyscy powinni prowadzić życie z pasją, ponieważ pasje nadają życiu kierunek, sprawiają, że nabiera ono kolorów, wpływają pozytywnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Brak pasji prowadzi do nudy, pustki, tworzy przestrzeń do pojawienia się destrukcyjnych i uzależniających zachowań, takich jak oglądanie TV, granie w gry, a także ucieczki w środki odurzające.

Z tego też powodu zachęcamy tych wszystkich Uczniów, którzy jeszcze nie mają swojej pasji do jej poszukiwania, odkrywania i  rozpalania w sobie, a tych wszystkich Uczniów, którzy ją mają do podzielenia się nią z innymi.
Przyślijcie do dnia 28 maja 2021 roku zdjęcie lub krótki filmik (2min) prezentujący  Waszą pasję, napiszcie krótko na czym ona polega na adres: mitera.agnieszka@sp-polankawielka.pl,
wieczorek.jolanta@sp-polankawielka.pl,
borowczyk.beata@sp-polankawielka.pl,
filip.katarzyna@sp-polankawielka.pl

Wierzymy, że macie PASJE, które warto prezentować i „zarażać” nimi inne osoby. Wasze nadesłane zdjęcia, filmiki będziemy na bieżąco publikować na stronie internetowej naszej szkoły. 

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!
                                                        A. Mitera, J. Wieczorek, B. Borowczyk, K. Filip