WITAJ PRZYGODO….. – WYCIECZKA KLASY VI, VIIA DO CIĘŻKOWIC

W dniu 24 września w ramach programu „Małopolskiej Olimpiady Frekwencji” uczniowie  klasy 6 oraz 7a wraz z opiekunami skoro świt wyruszyli w poszukiwaniu przygód i nowych wrażeń. Po kilku godzinach jazdy dotarli na miejsce a dokładnie do Ciężkowic, niewielkiego miasta pod Tarnowem. Tam przemierzyli szlaki Rezerwatu Przyrody Skamieniałe Miasto prowadzące często wąskimi skalnymi korytarzami, w otoczeniu najróżniejszych kamiennych form, które swoim kształtem przypominają grzyby, baszty, wieże, postacie ludzkie, zwierzęta, a nawet…potwory (czarownice). Nazwy niektórych głazów zmieniano by uczcić ważne wydarzenia i osoby – takie jak 500-tną rocznicę bitwy pod Grunwaldem (skała Grunwald), czy mieszkającego niegdyś w okolicach Ciężkowic Ignacego Paderewskiego.

„Deserem” po pysznym obiedzie był miło spędzony czas w Parku Zdrojowym.  Dla wszystkich odwiedzających dostępna jest tam infrastruktura rekreacyjna i turystyczna, w tym urządzenia do hydroterapii (wodolecznictwa), alpinarium (ogród zbudowany ze skał i ziemi, wraz z górskimi układami roślinności), arboretum (ogród dendrologiczny), brodziki z łazienkami mineralnymi, sieć alejek, wrzosowisko, siłownia terenowa, plac zabaw, ogrody wodne, tężnia, ogród sensoryczny i inne.

Dziękujemy organizatorom i przewodnikowi za możliwość zobaczenia tego pięknego miejsca oraz za ciekawe opowieści zarówno te w postaci tajemniczych legend jak i te historyczne.

Jolanta W., Maria J-S, Daria K.