RELACJA ZE SZKOLNYCH DZIAŁAŃ W RAMACH REALIZACJI W KLASACH I-III PROKEKTU EDUKACYJNEGO „CZAS NA ZDROWE ODŻYWIANIE I WALKĘ Z OTYŁOŚCIĄ”

W pierwszym tygodniu realizacji w klasach I – III projektu edukacyjnego „CZAS NA ZDROWE ODŻYWIANIE I WALKĘ Z OTYŁOŚCIĄ” odbyło się między innymi spotkanie z dietetykiem. Pani dietetyk przygotowała dla uczniów ciekawą prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną, przekazała uczniom wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co to jest piramida zdrowego żywienia, jakie produkty spożywcze są ważne w diecie każdego dziecka, których produktów należy unikać, jak aktywność fizyczna i inne elementy stylu życia wpływają na nasze zdrowie, prawidłowy rozwój i utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Uczniowie pod czujnym okiem wychowawców wykonywali w klasach ZDROWĄ PRZEKĄSKĘ OWOCOWĄ. Dla jednych była to sałatka owocowa, dla innych  – galaretka z owocami, szaszłyk owocowy, orzechy itp.

W piątek, tak jak zaplanowano, odbyła się akcja „PIĄTEK MARCHEWKOWYM DNIEM”, w ramach której uczniowie założyli element garderoby w kolorze pomarańczowym, wykonywali marchewkowe cuda z papieru na świetlicy szkolnej.

Rozpoczął się również konkurs klasowy „DRUGIE ŚNIADANIE – DLA UCZNIA DOŁADOWANIE”. Kontrola w klasach zdrowej przekąski na drugie śniadanie wykazała, na chwilę obecną, że zarówno uczniowie, jak i rodzice bardzo zaangażowali się we współpracę na rzecz zdrowia. Świadczy o tym to, że prawie sto procent uczniów klas I – III miało w ramach drugiego śniadania w szkole owoc lub warzywo. Mamy nadzieję, że będzie tak zawsze!

Wkrótce przekażemy kolejne relacje i fotorelacje z naszych szkolnych działań w ramach realizacji programu edukacyjnego.

Dziękujemy Rodzicom za współpracę,

koordynatorzy projektu: Sylwia Kawczak, Beata Borowczyk, Agata Wojtaszczyk