„KRÓLEWSKA WARSZAWA”

W dniach 9 i 10 maja 2022 r. uczniowie klas 7b i 7c odwiedzili „Królewską Warszawę”. Tuż po przyjeździe na miejsce nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego – utworzone w hołdzie mieszkańców Warszawy, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. Kolejnym punktem był Pałac Kultury i Nauki – najwyższy budynek w Polsce. Wjazd na XXX piętro umożliwił nam podziwianie panoramy Warszawy.

Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza, by być świadkami zmiany warty. A potem skupiliśmy się na spacerze po Krakowskim Przedmieściu, przy którym znajduje się Pałac Prezydencki, zespół Uniwersytetu Warszawskiego, piękne kamienice i kościoły, liczne pomniki i historyczne hotele. Oczywiście na zakończenie przeszliśmy na Plac Zamkowy, gdzie stoi kolumna króla Zygmunta III Wazy i Zamek Królewski, przeszliśmy również w urokliwe Stare Miasto z pomnikiem Syrenki, fragmentami murów obronnych z basztami i barbakanem.

W drugim dniu złożyliśmy swoją wizytę w Centrum Nauki Kopernik – każdy mógł tu poczuć się jak prawdziwy naukowiec w otoczeniu wielu urządzeń eksperymentalnych. Dobrą atrakcją było zwiedzanie Stadionu Legii Warszawa. Naszym ostatnim punktem był Cmentarz Stare Powązki

Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni z tak udanego wyjazdu wrócili do Polanki Wielkiej.

                        Opiekunowie: Beata Nowak, Karolina Krawczyk, Beata Borowczyk, Beata Jarzębowicz