MAŁOPOLSKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – I ETAP

14 listopada 2022r.  w naszej szkole odbyły się eliminacje do XV edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania.

Dziewiętnaścioro uczestników – w tym dziesięcioro z klas 4-6 i dziewięcioro z klas 7-8, prezentowało swe umiejętności pięknego czytania wybranych przez siebie fragmentów prozy. Wśród utworów wybranych przez uczestników były fragmenty ,,Pinokia”, ,,Magicznego drzewa”, ,,Quo vadis”, ,,Mikołajka”, ,,Latarnika”.

Jury w składzie: dyrektor pan Tomasz Borowiecki, pani bibliotekarka Barbara Mirta – Łabaj oraz zespół polonistów oceniali dykcję uczniów, interpretację tekstu, a także zachowanie limitu czasu. Zadanie nie należało to łatwych, ale zwyciężczynie pięknie zaprezentowały swe umiejętności i ostatecznie, 30 listopada podczas etapu międzyszkolnego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie reprezentować naszą szkołę będą:

Z klas 1-3: Wiktoria Lukasek z kl. 2a

Z klas 4-6: Natalia Knapik z kl. 4b

Z klas 7-8: Dagmara Lasek z kl. 8c

Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas II etapu konkursu! Trzymamy kciuki!

Martyna Zygmunt