IGRZYSKA DZECI W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT ORAZ CHŁOPCÓW

W naszej szkole w dniach 22 i 24 luty odbyły się zawody sportowe na szczeblu powiatowym w mini koszykówce. Nasi podopieczni już od dawna szlifowali koszykarską formę na turniejowe zmagania zarówno podczas zajęć SKS jak i lekcji wychowania fizycznego. Dodatkowe emocje wzbudzał fakt, że po klikluletniej przerwie ponownie byliśmy gospodarzami zawodów.

            Jako pierwsi swój turniej rozegrali chłopcy. Do rywalizacji zgłosiło się aż 7 szkół podstawowych naszego powiatu jako przedstawiciele gmin i miasta Oświęcim. Nasza szkoła rozegrała spotkania w grupie z drużynami z Brzezinki, Osieka SP1 oraz Jawiszowic. W drugiej grupie znalazły się Kęty, Oświęcim SP2 oraz Piotrowice.

            Zmagania grupowe przechodzimy jak burza. W finale mierzymy się z koszykarzami z SP2 Oświęcim. Po wyrównanych dwóch kwartach wierzyliśmy mocno, że uda się pokonać rywala. Niestety dwie ostatnie kwarty to przewaga oświęcimian.

            Ostatecznie chłopcy zajmują świetne II miejsce w Powiecie. BRAWO!!

            W piątek w szranki stanęły zespoły dziewczęce. Do biura zgłasza się 5 szkół. Tym razem zawody rozgrywamy w systemie “każdy z każdym”. Nasze dziewczęta choć zdecydowanie młodsze i słabsze fizycznie od przeciwniczek walczyły co sił o jak najlepszy rezulatat. Chociaż było blisko to ostatecznie nie udało się wygrać żadnego meczu.

            Nasze dziewczynki to zawodniczki o wielkim sercu i duchu walki. Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje za rok, dwa na kolejnych zawodach. Wielkie BRAWA ZA WALKĘ!!

Szczepan Biernatek
Beata Jarzębowicz
Daria Kryniewska – Ziętara