WARSZAWSKA JESIEŃ

W dniach 4-6 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, podczas której mieli okazję poznać jej najpiękniejsze i najciekawsze zabytki. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru przez Stare Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdzie od wieków bije serce stolicy. Następnie udaliśmy się w kierunku Pałacu Kultury i Nauki a tam z  tarasu widokowego mieszczącego się na 30-stym piętrze podziwialiśmy panoramę miasta.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zabawy w Centrum Nauki Kopernik jednym z największych centrów tego typu w Europie, który jest podzielony na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. Dalej naukowo przeszliśmy na dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego aby podziwiać roślinność w ogrodach m.in. Romantycznym 😊 Po przywitaniu się z Syrenką warszawską nad Wisłą przejechaliśmy metrem na kolejną lekcję tym razem historii, która odbyła się w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na koniec dnia odwiedziliśmy jeszcze Łazienki Królewskie zespół pałacowo – ogrodowy założony przez Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W trzecim dniu na sportowo zwiedzaliśmy Stadion Narodowy przechodząc trasą „Piłkarskie Emocje”. Poczuliśmy przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni i mogliśmy zajrzeć do miejsc, które wcześniej widzieliśmy tylko w telewizji. Refleksja i zaduma towarzyszyła nam podczas pobytu na cmentarzu na Powązkach, gdzie pochowanych jest wielu Polaków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii 😊

Jolanta Wieczorek, Ewelina Płonka