MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

Marzec, to miesiąc matematyki. Zgodnie z wytycznymi UNESCO Międzynarodowy Dzień Matematyki przypada 14 marca, razem z Dniem Liczby PI.

Wyniki konkursu:

KLASY IV
I miejsce: Stanisław Knapik
II miejsce: Miłosz Sobocik
III miejsce : Maksym Ziaja i Szymon Francuz
KLASY V
I miejsce: Emilia Bartuś
II miejsce: Julia Mirocha
III miejsce: Aurelia Drabczyk
KLASY VI
I miejsce: Anna Ortman
II miejsce: Arkadiusz Boczek
III miejsce: Oskar Jarosz
Matematyka jest częścią naszego życia, dlatego uczniowie w ramach szkolnego konkursu plastycznego pt. „Figury wokół nas” przedstawili jak z figur geometrycznych mogą powstać postacie, zwierzęta, pejzaże itp.
Wyniki konkursu:
Klasy IV:
I miejsce : Jakob Filas, Lena Huczek
II miejsce : Przemysław Zemła, Maja Kajor
III miejsce : Aleksandra Tyran
Klasa VI
I miejsce : Karolina Kuschińska
II miejsce : Adrianna Frączek
III miejsce : Zuzanna Zemła
Uczniowie klasy 5a wraz z nauczycielem przeprowadzili lekcje matematyki dla dwóch grup z naszego przedszkola. Uczyli przedszkolaków jak nazywają się wielokąty, układali wspólnie tangramy i figury geometryczne na geoplanach.
Zorganizowaliśmy również dla uczniów naszej szkoły zajęcia pt. „Gry i zabawy matematyczne”, podczas których uczniowie uczyli się rozwiązywać sudoku, układali tangramy, domino ułamkowe, bryły oraz grali w gry planszowe. Była to doskonała okazja na zaprzyjaźnienie się z matematyką i na pokazanie jej od innej (fajniejszej) strony.


Pamiętajcie! Matematyka jest wokół nas, dlatego nosi miano „KRÓLOWEJ NAUK”.
K. Krawczyk, A. Kolasa