GRY PLANSZOWE NA LEKCJI BIOLOGII

W ramach realizowanego na lekcjach biologii projektu uczniowie klas 8a i 8b, na przełomie marca i kwietnia, przygotowali gry planszowe, których motywem przewodnim były zagadnienia związane z zależnościami między organizmami – konkurencją, drapieżnictwem, pasożytnictwem, przystosowaniami organizmów do obrony. Pracując w grupach, przygotowali całą oprawę graficzną, reguły gry, karty zadań. Recenzentami gier byli uczniowie z klas 4,5,6,7 przez wiele tygodni. W ten sposób wyłoniliśmy najlepszych twórców. Takie gry bardzo integrują uczniów a przy okazji poszerzają ich wiedzę.

Beata Nowak