Dzień: 2026-06-28
ZAJĘCIA KOŁA BIOLOGICZNEGO – IZOLACJA DNA
... czytaj dalej
Na ostatnich zajęciach koła biologiczno-ekologicznego izolowaliśmy DNA. Jest to materiał genetyczny, który występuje u wszystkich organizmów. Eksperyment przeprowadziliśmy z materiału biologicznego, którym były banany i truskawki. Przed jego wykonaniem wszyscy obejrzeliśmy instrukcję. Po przeprowadzeniu wszystkich etapów mogliśmy na własne oczy przekonać się, że DNA występuje we wszystkich komórkach organizmów żywych, w tym także roślin. Wytrącające się DNA zaobserwowaliśmy ... czytaj dalej
GRY PLANSZOWE NA LEKCJI BIOLOGII
... czytaj dalej
W ramach realizowanego na lekcjach biologii projektu uczniowie klas 8a i 8b, na przełomie marca i kwietnia, przygotowali gry planszowe, których motywem przewodnim były zagadnienia związane z zależnościami między organizmami – konkurencją, drapieżnictwem, pasożytnictwem, przystosowaniami organizmów do obrony. Pracując w grupach, przygotowali całą oprawę graficzną, reguły gry, karty zadań. Recenzentami gier byli uczniowie z klas 4,5,6,7 przez wiele tygodni. ... czytaj dalej











































