Na ostatnich zajęciach koła biologiczno-ekologicznego izolowaliśmy DNA. Jest to materiał genetyczny, który występuje u wszystkich organizmów. Eksperyment przeprowadziliśmy z materiału biologicznego, którym były banany i truskawki. Przed jego wykonaniem wszyscy obejrzeliśmy instrukcję. Po przeprowadzeniu wszystkich etapów mogliśmy na własne oczy przekonać się, że DNA występuje we wszystkich komórkach organizmów żywych, w tym także roślin. Wytrącające się DNA zaobserwowaliśmy w postaci drobnych, białych włókien. Wszyscy uczestnicy zajęć przekonali się, że nauka to nie tylko teoria z podręcznika, ale także prawdziwa przygoda! Zapraszamy do galerii.
Beata Nowak













